Online Satis Sitemiz | www.larastore.com.trÇocuklarımızın yaratıcılıklarını daha sağlıklı, hijyenik, alerjik reaksiyonlara neden olmayan ve eğlenceli boyama aktiviteleri ile geliştirmesine yönelik okul ve okul öncesi eğitim materyalleri ile hizmetinizdeyiz.
Azor boya, solvent, toksin ve kanserojen maddelerin kullanıldığı çocuk ürünleri maalesef ki suistimale en açık ürün gruplarından birini oluşturmaktadır. Çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atabilecek en küçük risklere bile tahammülümüz yoktur ve bu doğrultuda Avrupa Birliği çocuklar için güvenlik kriterlerini ve ilgili yönergelerini kendimize standart kabul etmiş bulunmaktayız. Bayiliğini yaptığımız Titi, ToyColor, Jolly, CretaColor, Kreativa, Colorvelvet, Naturex, Naturex Art ve Hobby Craft'ın ürün yelpazesinde yer alan tüm ürünlerde gerekli tüm test raporlarının ve sağlık sertifikalarının garantisini vermekteyiz.
Vizyonumuz; çocuk sağlığına zararsız boya, çizim, yapıştırıcı ve modelleme materyallerinde yüksek kaliteyi olabilecek en uygun fiyatta sizelere sunarak; değerli öğretmenlerimizin, sevgili çocuklarımızın, pırıl pırıl gençlerimizin ve saygıdeğer velilerimizin en çok güvendikleri ve tercih ettikleri markaları sunabilmektir.

Sağlıklı, yaratıcı ve aydınlık nesiller için hep birlikte, el ele ...

CE EN-71

CE: Avrupa Birliği’nin teknik mevzuat uyumu çerçevesinde ürünlerin serbest dolaşımının tam anlamıyla sağlanması amacıyla zorunlu kılınan kriterlere, kontrollere ve direktiflere uygunluğunu, gerekli bütün değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini; sağlık, güvenlik ve tüketicinin ve çevrenin korunması gerekliliklerine uygunluğunu gösteren işaret ve belgedir.
EN-71: Avrupa Birliği oyuncaklar ve çocuklara yönelik ürünler için güvenlik kriterlerini temsil eder. Her ürün grubun sahip olması gereken kısım farklı satırlarda ifade edilmiştir. Aşağıda listesini bulabileceğiniz 11 farklı maddeden ve değerlendirme kriterinden oluşmaktadır.
EN 71-1: MEKANİK VE FİZİKSEL ÖZELLİKLER
EN 71-2: YANICILIK
EN 71-3: BELİRLİ ELEMENTLERİN TAŞINIMI
EN 71-4: FEN VE DOĞA DENEYİ TESTLERİ
EN 71-5: KİMYASAL DENEY SETLERİ
EN 71-6: YAŞ UYARILARINA YÖNELİK İKONLAR VE SEMBOLLER
EN 71-7: PARMAK BOYALARI
EN 71-8: İÇERİDE VE DIŞARIDA KULLANIMA YÖNELİK SALINCAK, KAYDIRAK VB. OYUNCAKLAR
EN 71-9: ORGANİK/KİMYASAL İÇERİK GEREKSİNİMLERİ
EN 71-10: ORGANİK/KİMYASAL BİLEŞENLERİN HAZIRLANIŞ VE SUNUMLARI
EN 71-11: ORGANİK/KİMYASAL BİLEŞENLERİN ANALİZ YÖNTEMLER
AP/CL ASTM D-4236 : American Society for Testing and Materials (ASTM) kurumu tarafından verilebilen bir sertifikasyondur. Sanatsal ve boya malzemelerinin kronik hastalıklara olan toksikolojik uygunluğunu ve güvenilirliğini belgeler.
2+ YAŞ UYGUNLUK : Birçok üründe 0-3 yaş logosu görürken, bazılarında kullanabilecek çocukların alt yaş sınırı 2+’dır. Avrupa Birliği’nin üç ve iki yaş grubunun kullanmasına izin verdiği ürünlerin sahip olması gereken ham madde, kimyasal bileşen ve içerikleri arasında büyük bir fark vardır ve 2+ yaş sertifikasına sahip olan ürünler çok daha sıkı testlerden geçmiştir ve sertifikalandırılmıştır.
0-3 YAŞ LOGOSU : Bir sağlık belgesinden çok bir uyarı ikonudur. 36 aydan büyük çocukların kullanabileceğini ifade eder.
GLUTEN FREE - GLUTENSİZ : Gluten, çölyak hastalığını tetikleyen ve geri dönülemez sonuçlara yol açabilecek bir maddedir. Basit nişastanın içinde bulunur. Özellikle oyun hamurlarında ana hammaddey oluşturan nişastanın içinde Gluten bulunmaktadır. İdol A.Ş.'nin oyun hamurları dahil hiç bir ürününde Gluten bulunmaz. Çocuk sağlığı için sadece kırtasiye ürünlerinde değil her türlü üründe Gluten İçermez ibaresi aramalıyız.
NO SOLVENT - SOLVENT İÇERMEZ : Solvent yapıştırıcıların daha hızlı kurumalarını sağlayan uçucu, yanıcı, tehlikeli bir maddedir. Yoğun kokusu beyin hücrelerine zarar verdiği için, solvent içeren ürünler 18 yaş altındaki bireylere satılması yasaklanmıştır. Özellikle çocukların bulunduğu ortamlarda solvent içeren herhangi bir ürünün kapağı dahi açılmamalıdır. Çocuklarınıza kullandıracağınız ürünlerde muhakkak Solvent İçermez ibaresi arayınız.